X
تبلیغات
زولا

چند توصیه به کارآموزهای رانندگی

چهارشنبه 10 آذر 1395
چند توصیه به کارآموزهای رانندگی

به کارآموزهای عزیز و گرامی توصیه میکنم یک سری عادات بد رانندگی را از همون جلسات اول که در ذیل آمده انجام ندهند و آنها را ترک کنند که موجب عادت در رانندگی شما نشود.
1- همیشه موقع استارت زدن به اتومبیل کلاج را تا ته فشار داده نگه دارید بعد استارت بزنید.به دو دلیل:
اولا- اگر بنا بدلایلی دنده را خلاص نکردید و استارت زدید اتومبیل به جلو پرت نشود و باعث بروز حادثه شود.
دوما- اتومبیل شما راحت تر استارت می خورد بخصوص در هوای سرد.
2 -وقتی دنده به ماشین دادید پا رو کامل از روی کلاج بردارید وسمت چپ کلاج کف اتومبیل بگذارید بدلیل اینکه پای شما خسته شده و وزن پا روی کلاج می افتد و باعث زودتر خراب شدن صفحه کلاج میشود و دیگر اینکه مچ پای شما درد میگیرد.

3- سعی کنید با یک دست هم فرمان را بگیرید حتی در پیچها،درسته خیلی جاها برا دور زدن یا تو سرعت دو دست بهتره ولی یه راننده خوب باید همه جور بتواند رو فرمان کنترل داشته باشد .اگه فقط با دو تا دست عادت کنید وقتی میخواهید دنده را عوض کنید یا رادیو ضبط رو تنظیم کنید میترسید،و ممکن است ماشین به چپ یا راست منحرف شود.البته این کار با تمرین وحوصله ی بیشتر درست میشود.

4-سعی کنید از اول به دنده و کلاج و ترمز نگاه نکنید و جایگاه آنها را یاد بگیرید بخاطر اینکه عادت میشود و در سرعتهای بالا خطرناک میباشد و احتمال انحراف به راست و چپ و برخورد وجود دارد.
  
5- هر وقت میخواهید ترمز دستی را پایین بکشید.ترمز را فشار داده نگه دارید.احتمال اینکه خیابان شیب داشته باشد و اتومبیل شما حرکت کند هست.

6- هر وقت جایی توقف کردید که توقف شما طولانی بود ترمز دستی را کشیده و دنده را خلاص کنید تا پاها استراحتی کرده باشد و هم آسیبی به دیسک صفحه کلاج و لوازم ترمز اتومبیل شما نرسد.

7-برای پیاده شدن از اتومبییل حتما خیابان را با برگرداندن سر کنترل کنید بعد درب را باز کرده و پیاده شوید ممکن است وسیله ی نقلیه ای یا عابری در حال تردد از کنار اتومبیل شما باشد و با باز شدن ناگهانی درب اتومبیل شما برخوردی بوجود بیاید.

8-وقتی قصد ترک کردن اتومبیل را دارید از بسته بودن شیشه ها و دربها مطمئن شوید حتی اگر اتومبیل شما دزدگیر دارد و بعد از اطمینان کامل از اتومبیل دور شوید.

9- همیشه و در همه حال به قوانین کشورتان احترام بگذارید و خلاف نکنید حتی خلافی که از دید شما کوچک باشد.
10-شعارتون در رانندگی همیشه این باشد دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است.
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.